Nowa propozycja zatrudnienia: „Pracownik szyty na miarę”

Data publikacji: 09.09.2021 17:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2021.Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy. Na zdjęciu (od lewej): Aleksandra Marcinkowska - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Renata Janik - wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Magdalena Fogiel-Litwinek - komendant Wojewódzkiej Komendy OHP

09.09.2021.Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy. Na zdjęciu (od lewej): Aleksandra Marcinkowska - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Renata Janik - wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Magdalena Fogiel-Litwinek - komendant Wojewódzkiej Komendy OHP
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Osoby, które straciły pracę w czasie pandemii, mogą skorzystać z nowego programu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

„Pracownik szyty na miarę” - to nowa, pilotażowa propozycja tej instytucji skierowana do osób do 30. roku życia. Obejmuje staż oraz szkolenia przyszłych pracowników.

Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy informuje, że to pierwszy taki program, który będzie realizowany przez jej placówkę.

- Wyjątkowość programu polega na tym, że młodzi ludzie oraz pracodawcy są objęci wsparciem naszych pracowników i psychologów. Wsparcie zaczyna się już podczas rekrutacji i trwa do momentu zatrudnienia - tłumaczy Aleksandra Marcinkowska.

Drugą nowością jest fakt, że pracodawca przyjmujący bezrobotnego na staż może otrzymać pieniądze na jego dodatkowe przeszkolenie. Celem jest jak najlepsze przygotowanie osoby bezrobotnej do potrzeb przyszłego stanowiska pracy.

Rekrutację chętnych prowadzić będzie Świętokrzyska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy.

Zgłaszać się mogą wszyscy chętni bezrobotni do 30. roku życia, ale w pierwszej kolejności staż przysługuje tym, którzy stracili pracę w trakcie pandemii. Podobne preferencje dotyczą firm - te, które najmocniej ucierpiały z powodu lockdownu, będą miały większe szanse na zakwalifikowanie do programu.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego jest przekonana, że program znacząco pomoże mikro i małym przedsiębiorstwom.

- To są mechanicy, to są fryzjerzy, salony kosmetyczne, piekarze, którzy mają problem z rekrutacją. Ważne jest, by pomóc im znaleźć odpowiednich pracowników i są też pieniądze na szkolenia tych osób - twierdzi Renata Janik.

Staże będą trwały trzy miesiące. Dodatkowo, jeżeli firma zdecyduje się zatrudnić stażystę po tym okresie, Wojewódzki Urząd Pracy wypłaci jej premię w wysokości minimalnej pensji krajowej.

Projekt „Pracownik szyty na miarę” obejmie pięćdziesiąt osób bezrobotnych. Rekrutacja rozpocznie się pierwszego października.

Reklama