Nowe boiska i bieżnia przy jędrzejowskiej szkole

Data publikacji: 24.09.2020 16:05
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.09.2020 Jędrzejów. Nowe boiska przy SP nr 4

24.09.2020 Jędrzejów. Nowe boiska przy SP nr 4
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Od października, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie będą mogli korzystać z nowych boisk, które powstały przy placówce. Prace już się zakończyły, ale trzeba jeszcze przeprowadzić odbiory techniczne obiektu.

Burmistrz Marcin Piszczek opisuje, że zmodernizowane zostały boiska do gier zespołowych, korty tenisowe, bieżnia i skocznia w dal. Powstała również nowa, przenośna widownia.

- Obiekty będą zamykane i dozorowane. Pracownicy szkoły będą nadzorowali korzystanie z boisk i bieżni. Chodzi o to, aby obiekty jak najdłużej służyły uczniom oraz mieszkańcom miasta - podkreśla włodarz gminy.

Karol Smorąg, nauczyciel wychowania fizycznego, podkreśla, że modernizacja boisk i bieżni była konieczna, ponieważ nawierzchnie były już w bardzo złym stanie. Jak dodał, z obiektu będzie mogło korzystać jednocześnie 5 klas.

- Teraz każda grupa znajdzie dla siebie miejsce, aby bezpiecznie, w komfortowych warunkach odbywać zajęcia lekcyjne. Jedna grupa będzie mogła grać w piłkę siatkową, druga w koszykówkę, w piłkę ręczną lub w piłkę nożną - podkreślił nauczyciel.

Modernizacja obiektów kosztowała niemal jeden mln zł. Gmina dostała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama