Nowe boisko w Mójczy już cieszy dzieci i dorosłych

Data publikacji: 24.07.2021 17:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Sarek - sołtys Mójczy, Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu, Dariusz Meresiński - burmistrz Daleszyc

Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Sarek - sołtys Mójczy, Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu, Dariusz Meresiński - burmistrz Daleszyc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Boisko do piłki nożnej powstało przy szkole podstawowej w Mójczy. Jego budowa była możliwa, dzięki rządowemu programowi „Sportowa Polska”.

Jednym z pierwszych młodych piłkarzy, którzy weszli na murawę był kilkuletni Jakub Chłopek. - Jestem zadowolony, że powstało. Jest naprawdę świetne. Moja ocena to 10/10 - mówił chłopiec.

W uroczystym otwarciu wzięła udział wiceminister sportu Anna Krupka, która przypomniała, że reprezentowany przez nią resort wspiera modernizację istniejącej już infrastruktury, ale także inwestuje w kolejne obiekty.

- Działania są podejmowane z myślą o młodych mieszkańcach, dzieciach, a także młodzieży. Nie zapominamy także o osobach starszych, których także chcemy zachęcić do aktywnego wypoczynku. Chcemy oderwać ich od smartfonów, komputerów, tabletów, a także telewizorów. Walczymy o to, aby wybierali aktywny tryb życia - zaznacza.

Senatorowi PiS Krzysztofowi Słoniowi nowy obiekt przypadł do gustu.

- Boisko jest doskonale wkomponowane nie w tylko teren przyszkolny, ale też w tę społeczność. Zależy nam na tym, aby z obiektów, na które przekazujemy pieniądze, mogły korzystać całe społeczności. Mam nadzieje, że będzie często wykorzystywane - dodał.

Z nowego boiska w Mójczy cieszy się też wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

- Mieszkam na obrzeżach Kielc i miło mi, że dzieci moich sąsiadów będą korzystały z tego obiektu. Wiem, że boisko było wyczekiwane. Myślę, że będą tu przychodzili także mieszkańcy wschodniej części ulicy Zagórskiej - dodał z uśmiechem.

Burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński mówił, że mieszkańcy Mójczy długo czekali na budowę boiska i cieszyli się z tej inwestycji.

- Będzie można rodzinnie spędzać tu czas i wspólnie ze znajomymi pograć w piłkę. Koszt inwestycji to około 450 tys. zł, z czego 135 tys. zł to dofinansowanie z rządowego programu „Sportowa Polska” - przypomina.

Dariusz Sarek, sołtys Mójczy, dodaje, że najmłodsi chętnie korzystają z nowego obiektu.

- Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że będzie aż taka frekwencja. Nie interesują ich telefony, tablety i komputery tylko sport. Bardzo się cieszę - podkreślił.

W ramach kolejnego rozdania z programu „Sportowa Polska”, do województwa świętokrzyskiego trafi prawie 20 mln zł na budowę lub przebudowę 21 obiektów.

adv adv
Wiadomości
Reklama