Nowe konkursy na dyrektorów dwóch muzeów

Data publikacji: 13.08.2020 16:35
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Na stronie kieleckiego urzędu miasta pojawiła się informacja o konkursach na stanowiska dyrektorów dwóch ważnych placówek kultury w mieście: Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Muzeum Historii Kielc.

W pierwszej instytucji będzie to już trzecie postępowanie. Pierwsze odbyło się pod koniec 2019 roku, po tym jak dotychczasowemu dyrektorowi, Maciejowi Obarze wygasł kontrakt. Zgłosiło się wówczas dwoje kandydatów. Konkurs jednak nie został rozstrzygnięty. Jak tłumaczył wówczas Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, żadna z tych osób nie przekonała komisji do swojej wizji funkcjonowania muzeum. Władze miasta powierzyły obowiązki dyrektora Annie Tyszkiewicz-Obarze, która była zastępcą dyrektora.

Kolejny konkurs został ogłoszony na początku 2020 roku. Kandydaci mogli się zgłaszać do 17 lutego i chęć szefowania Muzeum Zabawek i Zabawy zadeklarowały dwie osoby. Konkurs jednak znów nie został rozstrzygnięty, a kiedy wybuchła pandemia, władze miasta podjęły decyzję o jego unieważnieniu.

Z tego samego powodu unieważniono także konkurs na dyrektora Muzeum Historii Kielc.

Dotychczasowy dyrektor, Jan Główka z końcem stycznia tego roku odszedł na emeryturę, a obowiązki dyrektora pełni Krzysztof Myśliński. Na to stanowisko wpłynęły cztery kandydatury.

Nowe konkursy zostały ogłoszone w czwartek. Czas składania dokumentów upływa 14 września, o godzinie 15.30.

Reklama