Nowe laptopy trafiły do dzieci z rodzin zastępczych

Data publikacji: 12.11.2020 12:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nowe laptopy dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kieleckiego

Nowe laptopy dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kieleckiego
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

157 dzieci umieszczonych w 108 rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kieleckiego otrzyma laptopy. Nowy sprzęt ma im ułatwić naukę zdalną - informuje Stefan Bąk, członek zarządu powiatu.

- Nic nie zastąpi radości w oczach dzieci, które otrzymują swój sprzęt. Przede wszystkim przy jego pomocy mogą się uczyć, ale także mogą korzystać z nich na co dzień - zaznacza.

Laptopy trafiły między innymi do Nadii i Mai. Dziewczynki są w wieku 7 i 8 lat. Ich opiekunka Elżbieta Urban przyznaje, że to dla nich ogromna pomoc. Dla przykładu, do tej pory miały problemy z zadaniami z informatyki, ponieważ poprzednie komputery nie były do tego przystosowane.

- Bardzo dziękujemy, dzięki nim nauka zdalna będzie przebiegała dużo sprawniej - dodaje.

Z nowego laptopa od dziś cieszy się także Paulina Ślusarczyk, która jest studentką trzeciego roku ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

- Bardzo cieszę się z komputera, ponieważ mój dotychczasowy ledwo co działał. Przyda mi się, ponieważ jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i mam też zajęcia zdalne. Jestem wdzięczna za tę pomoc - zaznacza.

Oprócz laptopa Paulina otrzymała także myszkę i słuchawki.

- Lubię słuchać muzyki, zwłaszcza przez słuchawki. Wtedy brzmi znacznie lepiej - mówi.

Rodziny otrzymują także środki ochrony indywidualnej, takie jak żele do dezynfekcji oraz maseczki. Zakup środków i sprzętu był możliwy dzięki realizacji m.in. programu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Całkowity koszt to ponad pół miliona złotych.

Reklama