Nowe miejsca żłobkowe w Miedzianej Górze

Data publikacji: 10.10.2020 08:12
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

80 maluchów znajdzie miejsce w samorządowym żłobku w gminie Miedziana Góra. Jak informowaliśmy, budowa obiektu w Kostomłotach Drugich rozpoczęła się w lipcu tego roku. Będzie to pierwszy samorządowy żłobek w gminie.

Damian Sławski, wójt Miedzianej Góry zaznacza, że początkowo miało się w nim znaleźć miejsce dla 48 podopiecznych, ale dzięki kolejnemu unijnemu dofinansowaniu ta liczba wzrośnie do 80.

- W ramach tego projektu mamy zamiar kupić meble oraz nowoczesne pomoce i narzędzia naukowo-dydaktyczne. Za te pieniądze zapewnimy również opiekę: wynagrodzenie i wszelkie koszty związane z utrzymaniem tych miejsc żłobkowych będą finansowane z tego projektu - informuje.

Jak dodaje, gminny żłobek to marzenie wielu rodziców. Podkreśla, że do Miedzianej Góry przeprowadza się wiele młodych małżeństw i jest coraz więcej małych dzieci.

- Rodzic przez okres 22 miesięcy będzie całkowicie zwolniony z opłat utrzymania swojej pociechy w tym żłobku - zaznacza.

Otwarcie placówki przewidziano na pierwszy kwartał 2021 roku. W pierwszym naborze żłobek będzie mógł przyjąć 48 podopiecznych. Kolejne 32 miejsca mają być gotowe na wrzesień 2021 roku.

Realizacja inwestycji jest współfinansowana ze środków rządowych w ramach programu „Maluch+” oraz ze środków Unii Europejskiej.

Reklama