Nowe mieszkania socjalne powstaną w Pińczowie

Data publikacji: 09.08.2020 12:33
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Magistrat podpisał umowę z wykonawcą. Realizacji zadania podjęła się firma budowlano-usługowa „EM-BUD” z Morawicy.

Jak informuje Beata Kita, zastępca burmistrza, na ten cel zostanie zmodernizowany budynek, po byłej komunalce mieszczący się przy ulicy Słabskiej. Obiekt przejdzie kompleksową przebudowę i zostanie powiększony. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac powstanie tam 12 mieszkań socjalnych.

- Będą to lokale o średniej powierzchni 30 m2. Są i mniejsze jednoosobowe o powierzchni 15 metrów kwadratowych dla osób samotnych. Z kolei w większych 40 metrowych schronienie znajdą rodziny - zaznacza.

Beata Kita ma nadzieję, że ta liczba mieszkań chociaż w części rozwiąże problem, ponieważ jak dodaje, zapotrzebowanie na lokale socjalne w Pińczowie jest duże. Wiele osób oczekuje na nie kilka lat.

- Przy przydziale mieszkania pod uwagę będą brane warunki rodzinne, dochód na członka gospodarstwa domowego. Mieszkania będziemy przydzielać według listy oczekujących, którą mamy sporządzoną w gminie - dodaje.

Nowe lokale zasilane będą w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie gazowe. Prace budowlane mają się zakończyć latem przyszłego roku.

Gmina Pińczów uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dopłat w ramach Rządowego Programu Budownictwa Komunalnego w kwocie ponad 700 tys. zł, wkład własny Gminy Pińczów to ponad 860 tys. zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,5 mln zł.

Reklama