Nowe obiekty sportowe za ministerialne pieniądze

Data publikacji: 01.10.2020 13:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 4 mln zł trafią w przyszłym roku do świętokrzyskich samorządów na budowę i remonty obiektów sportowych. Pieniądze pochodzą z kolejnej transzy programu „Sportowa Polska", realizowanego przez Ministerstwo Sportu.

Jak informuje wiceminister Anna Krupka, dofinansowanie w kwocie ponad 1,7 mln zł otrzyma gmina Bieliny na budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Hucie Nowej.

- Środki trafią także do gminy Strawczyn, gdzie kwotą ponad 1,1 mln zł wsparta zostanie przyszkolna sala gimnastyczna w Rudzie Strawczyńskiej. Ponad 1,2 mln zł zostanie przekazane na budowę czterech boisk wielofunkcyjnych przy szkołach w gminie Małogoszcz - dodaje Anna Krupka.

Wiceminister sportu podkreśla, że to już kolejne wsparcie, przekazane przez resort sportu na rozwój infrastruktury sportowej w województwie.

- Niejednokrotnie samorządy bez tych dofinansowań nie byłyby w stanie wybudować potrzebnych obiektów sportowych. Ministerstwo sportu wychodzi naprzeciw tym problemom, przyczyniając się tym samym do likwidacji białych plam w infrastrukturze w regionie. Jestem przekonana, że te obiekty będą zachęcały zarówno młodych i starszych do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu - dodaje.

Zgodnie z harmonogramem, pierwsze fundusze trafią do świętokrzyskich samorządów w przyszłym roku. Dofinansowaniem z programu „Sportowa Polska" mogą zostać objęte obiekty przyszkolne, jak również ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

Reklama