Nowe połączenia autobusowe wciąż możliwe

Data publikacji: 29.09.2020 15:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do 2 października samorządy mogą ponownie zgłaszać wnioski o utworzenie nowych połączeń autobusowych w regionie. To możliwe, dzięki ogłoszeniu trzeciego naboru w rządowym Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych.

Jak informuje Robert Wzorek, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju w urzędzie wojewódzkim, wnioski o uruchomienie nowych linii komunikacyjnych mogą składać jednostki samorządu terytorialnego, a także związki międzygminne i związki powiatów.

- Nie ma ograniczeń w liczbie przewozów, o które mogą strać się wnioskodawcy. Każdy z nich może złożyć jeden wniosek obejmujący dowolną liczbę linii autobusowych. Wojewoda rozpatrując wnioski bierze pod uwagę przede wszystkim powierzchnię i liczbę mieszkańców, a także już istniejące linie komunikacyjne - dodaje.

Robert Wzorek podkreśla, że to jaka ostatecznie kwota dofinansowania na tworzenie nowych połączeń autobusowych trafi do województwa świętokrzyskiego jest zależne od tego ile wniosków z całego kraju trafi do ministra infrastruktury.

W tegorocznej edycji Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, samorządy otrzymują dopłatę w wysokości 3 zł do jednego wozokilometra. W tym roku, dzięki dotacjom z rządowego funduszu w regionie uruchomiono 128 nowych linii autobusowych o łącznej długości prawie 4,5 tys. km.

Reklama