Nowe przedszkole w Działoszycach

Data publikacji: 23.12.2020 14:53
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.05.2020. Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek

30.05.2020. Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek
Fot. UMiG Działoszyce

Prawie 400 tys. zł unijnego dofinansowania na utworzenie przedszkola otrzymał samorząd gminy Działoszyce. Placówka będzie się mieścić w budynku szkoły podstawowej. Na ten cel zostaną zaadaptowane pomieszczenia szkolonej biblioteki i świetlicy.

Jak informowaliśmy, w Działoszycach jest przedszkole, ale jego siedziba nie nadaje się już do użytku, dlatego zostanie rozebrana. W zamian, ma powstać nowy budynek zlokalizowany obok ruin synagogi, przy ulicy Ignacego Krasickiego. Na czas prac, placówka znajdzie tymczasowe miejsce w szkole - wyjaśnia burmistrz Stanisław Porada.

- W szkole będą wyremontowane dwie sale, do tego toalety i szatnie. Kiedy powstanie nowy budynek, w siedzibie szkoły utworzymy oddział dla 6-latków. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsca - wyjaśnia.

Dzięki inwestycji, uda się przyjąć większą liczbę dzieci.

- W styczniu ogłosimy przetarg na roboty budowlane w szkole, aby przystosować pomieszczenia do wymogów przedszkola. Będą nowoczesne stoliki, krzesła, zabawki. Będzie plac zabaw, kupimy dywan interaktywny i ściankę wspinaczkową - dodaje.

W szkole powstaną 24 miejsca dla przedszkolaków, zaś w nowym budynku przy Krasickiego będzie 50 miejsc.

Reklama