Nowe przypadki COVID-19 w świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 29.09.2020 11:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej
Fot. II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej/Facebook

11 placówek oświatowych z regionu przynajmniej częściowo pracuje zdalnie z powodu wykrycia lub podejrzenia koronawirusa u kogoś z uczniów lub grona pedagogicznego.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że prawie wszystkie szkoły i przedszkola przeszły na nauczanie hybrydowe w ubiegłym tygodniu lub wczoraj.

- Nowa sytuacja to II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku. Tam stwierdzono koronawirusa u jednego z uczniów, więc kilkudziesięciu uczniów z trzech klas przeszło na nauczanie zdalne. Reszta szkoły pracuje normalnie - informuje kurator.

Również w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Kopernika w Kielcach jedna klasa przeszła na nauczanie zdalne.

Nowością jest też kwarantanna w przedszkolu na kieleckim Barwinku. Andrzej Mazur, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, w skład którego wchodzi placówka mówi, że na naukę zdalną przeszła 1 grupa dzieci, poza tym przedszkole pracuje normalnie. 

Jak dodaje Kazimierz Mądzik, są już decyzje sanepidu w sprawie kilku placówek, gdzie wykryto COVID-19, ale dyrekcja czekała na to co postanowi inspekcja.

- Cedzyna, do 2 października jest na nauczaniu zdalnym. Tam wykryto koronawirusa u nauczyciela. Decyzja zapadła też w przypadku Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Ostrowcu. Tam koronawirusa wykryto u jednej nauczycielek, aż 110 uczniów jest na nauczaniu zdalnym - informuje kurator.

Ośrodek mieści się w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poza tym do 2 października w domu pracuje między innymi jedna klasa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach. Poza tym nauczanie hybrydowe jest też w Szkole Podstawowej w Masłowie, Zespole Szkół Katolickich im. św Stanisława Kostki w Kielcach, Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach, Zespole Szkół Powiatowych w Bodzentynie i Liceum w Chęcinach.

Podobne wiadomości
Reklama