Nowe respiratory dla starachowickiego szpitala

Data publikacji: 29.06.2020 13:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
29.06.2020 Starachowice. Na zdjęciu wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski i dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Kaleta

29.06.2020 Starachowice. Na zdjęciu wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski i dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Kaleta
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Trzy respiratory zakupione ze zbiórek społecznych trafiły do starachowickiego szpitala. Lecznica od początku epidemii pełni funkcję placówki jednoimiennej, leczącej wyłącznie chorych na koronawirusa.

Pieniądze na zakup respiratorów pochodzą od darczyńców, jeden z nich zakupiła firma Budromost, dwa kolejne można było kupić dzięki zbiórce organizowanej przez Fundację SMS z Nieba „Zanurzeni w Miłości”. W diecezji radomskiej była koordynowana przez Caritas poinformował wicedyrektor tej organizacji ks. Damian Drabikowski.

Prezes Budromostu Ryszard Wojton zauważył, że życzeniem władz firmy jest, aby sprzęt czekał na ludzi, by czuli się bezpiecznie.

Firma Budromost z dotacji w wysokości 100 tys. złotych zakupiła także dwa kardiomonitory oraz drobniejszy sprzęt medyczny. W najbliższym czasie wszystkie te dary trafią do Starachowic.

W akcję „Zanurzeni w Miłości” włączyła się poseł Agata Wojtyszek.

- Lekarze będą mieli komfort pracy, nie będą musieli wybierać, komu udzielić pomocy.
Poseł przypomniała także, że w pomoc mieszkańcom Starachowic, a w szczególności Domu Pomocy Społecznej włączają się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz sześciu zakonników z całej Polski, którzy pomagają przy opiece nad seniorami.

Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Marek Myśliwski zapowiada, że sprzęt będzie wykorzystywany nie tylko podczas leczenia chorych na koronawirusa, ale także w zwykłej pracy szpitala.

Wartość przekazanego dziś sprzętu to 200 tys. złotych.

29.06.2020 Starachowice. Przekazanie respiratorów dla starachowickiego szpitala. Na zdjęciu poseł Agata WojtyszekFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama