Nowe rondo lada dzień będzie gotowe

Data publikacji: 05.10.2021 12:14
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Busko-Zdrój. Przebudowa ulicy Bohaterów Warszawy

05.10.2021. Busko-Zdrój. Przebudowa ulicy Bohaterów Warszawy
Fot. Marta Gajda-Kruk / Radio Kielce

Na ostatnią prostą wkroczyły prace przy budowie ronda, które powstaje u zbiegu ulic: Bohaterów Warszawy, Władysława Broniewskiego i drogi prowadzącej na osiedle marsz. Józefa Piłsudskiego w Busku-Zdroju.

Przebudowa ulicy Bohaterów Warszawy rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Aktualne zaawansowanie realizacji kontraktu określa się na 95 proc. - informuje Łukasz Wojtaszek przedstawiciel generalnego wykonawcy Roadstar z powiatu starachowickiego. Dodaje, że prace idą sprawnie, choć jak przyznaje sporo nieprzewidzianych trudności przysporzyła drogowcom infrastruktura podziemna.

- Aktualnie trwają prace wykończeniowe związane z chodnikami, przejściami dla pieszych i zatoki autobusowej. Wykonaliśmy także oznakowanie poziomie i pionowe. Rondo warunkowo dopuszczone zostało do ruchu. Na ukończeniu są roboty brukarskie, do przebudowy zostały jeszcze połączenia wlotów z istniejącymi drogami, roboty związane z uporządkowaniem zieleni i montaż barierek ochronnych - wylicza.

- To niezwykle potrzebna inwestycja - uważa Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju. - Ma przede wszystkich usprawnić bezpośrednie włączanie się do ruchu mieszkańcom osiedla Piłsudskiego i ulicy Broniewskiego do głównej ulicy jaką jest droga Bohaterów Warszawy. Nowe rozwiązanie ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale i upłynnić ruch w tym miejscu - dodaje.

Inwestycja pochłonie niemal 2 mln zł. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Wybudowano także ścieżkę rowerową, która jest częścią realizowanej na terenie miasta 12-kilometrowej trasy. Trakt rowerowy ma docelowo połączyć strefę uzdrowiskową z centrum miasta i dalej w kierunku istniejącej 18 km ścieżki biegnącej od Buska przez Wełecz do miejscowości Kameduły.

Reklama