Nowe rondo powstanie w Jędrzejowie [PROJEKT]

Data publikacji: 23.12.2020 16:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.12.2020. Jędrzejów. Podpisanie umowy na wykonanie nowego skrzyżowania. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa i Tomasz Biały - pełnomocnik wykonawcy

23.12.2020. Jędrzejów. Podpisanie umowy na wykonanie nowego skrzyżowania. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa i Tomasz Biały - pełnomocnik wykonawcy
Fot. Gmina Jędrzejów

Rondo połączy ulice 11-go Listopada, Parkową i Dmowskiego w Jędrzejowie. Władze miasta podpisały dziś umowę z wykonawcą nowego skrzyżowania. Budowa jest możliwa, dzięki 60- procentowemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, zapowiada, że budowa powinna rozpocząć się do marca przyszłego roku, a jej zakończenie planowane jest na październik. Burmistrz zawraca uwagę, że mimo wybudowania północnej obwodnicy Jędrzejowa i wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum, na ulicy 11-go Listopada, ruch lokalny nadal jest bardzo duży. Skrzyżowania z Dmowskiego i Piłsudskiego, to newralgiczne miejsca w Jędrzejowie.

- Rondo poprawi bezpieczeństwo oraz wpłynie na płynność ruchu. Ponadto to likwidacja kolizyjnego skrzyżowania, gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych - podkreślił burmistrz.

Ponieważ budowa ronda spowoduje utrudnienia w ruchu, burmistrz już dziś apeluje do kierowców o wyrozumiałość.

- Te kilka miesięcy będzie trzeba się przemęczyć, aby było lepiej i bezpieczniej - podkreśla.

Inwestycja obejmie również budowę chodników oraz nowego oświetlenia. Gmina będzie starała się pozyskać pieniądze na wkład własny do budowy z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Całość będzie kosztowała około 2 mln zł.

Projekt zagospodarowania terenuFot. Gmina Jędrzejów

Reklama