Nowe stowarzyszenie zainaugurowało swoją działalność

Data publikacji: 21.05.2021 20:36
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021 Busko-Zdrój. Inauguracja Stowarzyszenia „Wspólnota samorządowa Busko-Zdrój”. Na zdjęciu Rafał Wiśniewski - wiceprezes, Maciej Gawin - prezes stowarzyszenia, Magdalena Koniecza-Różycka - wiceprezes stowarzyszenia

21.05.2021 Busko-Zdrój. Inauguracja Stowarzyszenia „Wspólnota samorządowa Busko-Zdrój”. Na zdjęciu Rafał Wiśniewski - wiceprezes, Maciej Gawin - prezes stowarzyszenia, Magdalena Koniecza-Różycka - wiceprezes stowarzyszenia
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

„Wspólnota samorządowa Busko-Zdrój” - to nowe stowarzyszenie, które w piątek zainaugurowało swoją działalność. Powstało ono z inicjatywy m.in. Macieja Gawina, radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego, który został powołany na prezesa ugrupowania.

W swoim przemówieniu powiedział, że członkowie tej organizacji będą działać nie tylko na terenie Buska, ale także całego województwa świętokrzyskiego. Dodał, że stowarzyszenie ma w swoich zamiarach propagowanie różnych idei dotyczących rozwoju gospodarczego, kulturalnego i samorządowego w regionie.

- Docelowo mamy stworzyć grupę radnych, uczestniczyć w wyborach, stworzyć własny program, który będzie służył temu, żeby w Busku wprowadzić zmiany w tym kierunku, jakie będzie sobie życzyła większość mieszkańców i obywateli. Przed nami ciężka praca, ale już teraz podejmujemy ten wysiłek, bo jak kiedyś mówił klasyk „wybory się zaczynają tuż po wyborach i cała kampania wyborcza trwa”- zaznacza.

- Mamy nadzieję, że osiągniemy skuteczny wynik. Sukces musi rodzić się w pocie i w bólach - dodaje.

Magdalena Konieczna-Różycka, radna buskiej rady miejskiej, radca prawny została wybrana na wiceprezesa stowarzyszenia.

- Zależy nam na dobru Buska, jak i całego województwa. Mam nadzieję, że funkcję, która została mi powierzona przez członków stowarzyszenia, będę w stanie wykonywać w sposób idealny i że rzeczywiście uda nam się coś zmienić w mieście - dodaje.

Rafał Wiśniewski, kierownik kolejki wąskotorowej Ponidzie został z kolei wybrany na drugiego wiceprezesa tej organizacji.

- Jako mieszkańcowi Buska, szczególnie leży mi na sercu dobro mieszkańców. Będę służył lokalnej społeczności - dodaje.

Funkcję sekretarza pełni Anna Lach, radna rady miejskiej w Busku-Zdroju, a zarazem dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Z kolei skarbnikiem stowarzyszenia została Elżbieta Śliwa, kierownik działu buskowianki w Uzdrowisku w Busku-Zdroju. Pozostałymi członkami zarządu jest Marek Gręda, radny rady miejskiej w Busku-Zdroju oraz Michał Grudziński.

Organizacja zrzesza obecnie 30 członków i sympatyków. Powstało na bazie funkcjonujących wcześniej stowarzyszeń, m.in. Klubu Razem Dla Buska i „Stowarzyszenia Busko Busko”.

adv adv
Wiadomości
Reklama