Nowe szczepionki w Targach Kielce

Data publikacji: 10.05.2021 13:22
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
06.05.2021 Kielce. Punkt szczepień typu drive-thru przy Targach Kielce

06.05.2021 Kielce. Punkt szczepień typu drive-thru przy Targach Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Preparaty firm Pfizer i Johnson & Johnson będą dostępne w punkcie drive thru funkcjonującym w Targach Kielce. - Do tej pory można tam było zaszczepić się tylko preparatem Astra Zeneca. Nowe szczepionki mają być dostępne już w tym tygodniu - zapowiada Anna Mazur–Kałuża, rzecznik szpitala.

- Zachęcamy wszystkich uprawionych do rejestracji i przyjeżdżania do punktu w Targach Kielce. By się zaszczepić nie trzeba nawet wysiadać z samochodu. Wjazd do punktu odbywa się ulicą Kongresową, bramą numer 6 - dodała Anna Mazur–Kałuża.

28 i 29 maja, w ramach akcji „Jedź bezpiecznie na wakacje” punkt szczepień będzie pracował do późnych godzin wieczornych. W piątek czynny będzie od 8.00 do 20.00, a 29 maja od 8.00 do 23.15 - informuje Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Chcąc zachęcić do szczepień te osoby, które pracują i w ciągu dnia nie mają możliwości zaszczepienia się postanowiliśmy wydłużyć godziny pracy naszego punktu. Zaszczepić się mogą oczywiście osoby uprawnione. W tym tygodniu wszystkie osoby pełnoletnie będą mogły się zarejestrować, więc myślę, że z zaszczepienia się w tym punkcie skorzystają głównie osoby młodsze, ale czekamy na wszystkich chętnych - dodał Bartosz Stemplewski.

By skorzystać ze szczepienia w punkcie drive thru należy posiadać e-skierowanie. Do tej pory w Polsce pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 10 mln Polaków, a w pełni zaszczepionych jest ponad 3,5 mln osób.

Reklama