Nowe szkolenie WOT: działania przeciwpowodziowe oraz gaszenie lasów

Data publikacji: 20.07.2020 14:04
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: KW PSP w Kielcach
18-19.07.2020 Maśnik i Struzki. Ćwiczeniami WOT w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych

18-19.07.2020 Maśnik i Struzki. Ćwiczeniami WOT w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych
Fot. KP PSP Staszów

W minioną sobotę i niedzielę (18 i 19 lipca 2020 r.) żołnierze Obrony Terytorialnej z Sandomierza przeszli w okolicach Staszowa specjalne szkolenie połączone z ćwiczeniami w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych.

W sobotę, w miejscowości Maśnik, na kanale Strumień przeprowadzono ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych. Żołnierze WOT pod nadzorem instruktorów z KP PSP Staszów szkolili swoje umiejętności w zakresie układania worków z piaskiem, obsługi nasypywarki do piasku, likwidacji przesiąków przez korpus wału oraz układania zapór przeciwpowodziowych.

19 lipca na terenie Nadleśnictwa Staszów w miejscowości Strużki odbyły się ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów kompleksów leśnych. Żołnierze WOT poznali zasady gaszenia kompleksów leśnych oraz uczestniczyli w budowie dwóch magistrali wodnych o długości ponad 1000 metrów. W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Staszów.

Reklama