Nowe targowisko w Iwaniskach

Data publikacji: 30.06.2020 17:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.06.2020 Iwaniska. Otwarcie targowiska

30.06.2020 Iwaniska. Otwarcie targowiska
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Prawie hektar nowoczesnej przestrzeni handlowej, z przeznaczeniem dla regionalnych rolników i przedsiębiorców. W Iwaniskach otworzono targowisko wiejskie.

Oprócz 44 oświetlonych stanowisk handlowych, są tam również: budynek handlowo-gastronomiczny z toaletami oraz parking na 60 samochodów. Targowisko jest zasilane w energię pochodzącą w 80% z odnawialnych źródeł energii.

Wójt Iwanisk Marek Staniek zaznacza, że już teraz obiekt cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, że planowane jest poszerzenie oferty targowej.

- Targowisko organizowane jest co piątek, ale myślimy o tym, aby sprzedaż odbywała się od poniedziałku do soboty. W gminie mamy zarejestrowanych ponad 20 certyfikowanych, ekologicznych gospodarstwo rolnych, które już wyrażają chęć sprzedawania tutaj swoich produktów - mówi.

- Budowa w Iwaniskach tak nowoczesnego targowiska jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju polskich terenów wiejskich - mówi poseł Agata Wojtyszek z Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaje, że czasy, w których targowiska wiejskie kojarzyły się z brudem i niewygodą odchodzą w niepamięć, a polscy rolnicy zasługują na pracę w cywilizowanych warunkach.

30.06.2020 Iwaniska. Otwarcie targowiskaFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Swoją obecność na targowisku zarówno jako handlowiec, jak i klient zapowiada pan Wiesław, który posiada rozległe gospodarstwo sadownicze. Jak mówi obecny wygląd targowiska diametralnie różni się od tego, co znajdowało się przy ul. Kolejowej jeszcze kilka miesięcy temu.

- Cały plac był pokryty szutrem, który po deszczu zmieniał się w błotną kałużę. Teraz teren jest wyposażony we wszystko, co jest potrzebne, aby godnie sprzedawać i kupować – wspomina rolnik.

Budowa targowiska w Iwaniskach kosztowała prawie 3 miliony 200 tys. zł. Inwestycja współfinansowana była z ministerialnych funduszy na rozwój obszarów wiejskich. Targowisko będzie czynne od 15 lipca.

Reklama