Nowe zakażenia koronawirusem. W Starachowicach zmarł mężczyzna [WYKRES]

Data publikacji: 08.08.2020 11:44
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w naszym regionie. Jak poinformowało biuro prasowe wojewody świętokrzyskiego to mieszkańcy powiatów: buskiego, jędrzejowskiego, starachowickiego, kieleckiego i sandomierskiego.

Ponadto w województwie potwierdzono dwa nowe ozdrowienia - po jednej osobie z powiatów skarżyskiego i ostrowieckiego.

W sumie w regionie stwierdzono dotychczas 1068 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 824 ozdrowienia. Obecnie 33 osoby są hospitalizowane, 1792 jest poddanych kwarantannie, a 29 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 

 

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 843 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd 51 tys. 167 zakażeń. W szpitalu w Starachowicach zmarł 74-letni mężczyzna z województwa śląskiego. Ze względu na miejsce zamieszkania nie został on uwzględniony w statystykach wojewody.

Tymczasem jak informowaliśmy od dziś w kilkunastu powiatach z największym wzrostem zakażeń koronawirusem, w tym w pińczowskim, obowiązują dodatkowe ograniczenia. W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zakłada ono, m.in., wyodrębnienie dwóch stref: czerwonej i żółtej. Na ich obszarach obowiązują, poza ograniczeniami przewidzianymi na całym terytorium Polski, dodatkowe zakazy, nakazy i ograniczenia.

Reklama