Nowe zakażenia po weselu w gminie Michałów

Data publikacji: 03.08.2020 16:52
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. st.szer. OT Daniel Woś / Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Są wyniki testów na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u 130 osób po weselu zorganizowanym we Wrocieryżu, w gminie Michałów. Przyjęcie odbyło się 18 lipca. Następnego dnia, część osób z wesela uczestniczyła we mszy świętej, na której odbyło się bierzmowanie.

Po przyjęciu ślubnym odnotowano trzy przypadki zakażenia COVID-19. Dwie osoby trafiły do szpitala w Starachowicach.

- Na tę chwilę sanepid kielecki potwierdził dodatni wynik u 30 osób, w tym prawdopodobnie u jednej osoby z Urzędu Miasta i Gminy w Pińczowie – informuje Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

- Ponadto kilkanaście nowych osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Cały czas weryfikowana jest liczba osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Nadal dwie osoby są w szpitalu w Starachowicach. Nie ma doniesień, aby ich stan się pogarszał –  dodaje wojewoda.

Jak z kolei informuje starostwo powiatowe w Pińczowie od kilku dni Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Busku-Zdroju notuje lawinowy wzrost zakażeń wirusem SARS – Cov2. Na terenie powiatu pińczowskiego na godzinę 15.00, 3 sierpnia pozytywne wyniki testów zanotowano u 25 osób. Nadal na wyniki badań oczekuje kilkadziesiąt osób, które były w bezpośrednim kontrakcie z zarażonymi.

Jak czytamy w apelu starostwa "sytuacja jest poważna, zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. Nie wolno nam bagatelizować tego problemu. Jako świadomi obywatele, odpowiedzialni nie tylko za siebie ale za innych powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zakazów z zachowaniem reżimu sanitarnego” - napisano w apelu.

Reklama