Nowe zakażenia w Starachowicach

Data publikacji: 02.10.2020 13:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.03.2020 Starachowice. Szpital

18.03.2020 Starachowice. Szpital
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejne trzy osoby zakażone koronawirusem trafiły dzisiaj do Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Jak informuje Małgorzata Kałuża, rzecznik lecznicy obecnie hospitalizowanych jest tam już 35 chorych z Covid-19.

- Z tych 35 pacjentów, trzech hospitalizowanych jest na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Natomiast kolejne 21 osób jest w trakcie diagnostyki, ponieważ u nich występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem. W sumie w naszym szpitalu przebywa już 56 pacjentów z podejrzeniem zakażenia patogenem lub chorych na COVID-19 - mówi Małgorzata Kałuża.

Jak dodaje, w starachowickim szpitalu są 53 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem lub ze stwierdzonym COVID-19.

- Zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego w Starachowicach zabezpieczono dodatkowe 36 łóżek dla pacjentów zarówno z podejrzeniem, jak i zakażonych koronawirusem, w tym dwa łóżka intensywnej terapii, czyli z kardiomonitorem, możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Mamy jeszcze oddział zakaźny, na którym jest 17 łóżek, czyli w sumie w naszej lecznicy są 53 miejsca dla pacjentów covidowych - wylicza Małgorzata Kałuża.

Z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach nadal nie wykonuje zabiegów planowych, a jedynie operacje ratujące życie. Powodem tej decyzji, jak informowaliśmy, jest potwierdzenie koronawirusa u personelu medycznego i pacjentów.

Kolejną lecznicą, w której przebywają pacjenci z koronawirusem jest Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju. Tam od wczoraj pracę wznowił oddział zakaźny. Jednak jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy, nie ma już wolnych miejsc. Jest tam 19 łóżek, a dziś dowiezieni zostaną kolejni pacjenci zakażeni SARS-CoV-2. 

Także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze zwiększyła się liczba zakażonych pacjentów. Kilka dni temu było ich trzynastu, a dziś już osiemnastu, są hospitalizowani na różnych oddziałach. Około 10 osób czeka na wyniki testów.

Reklama