Nowe zasady parkowania w Sandomierzu

Data publikacji: 28.05.2020 14:52
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2020 Sandomierz. Parking przed starostwem i marketem przy ulicy Mickiewicza

28.05.2020 Sandomierz. Parking przed starostwem i marketem przy ulicy Mickiewicza
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zmienią się zasady korzystania z jednego z największych parkingów w centrum Sandomierza. Od połowy czerwca za postój przed starostwem i marketem przy ulicy Mickiewicza trzeba będzie zapłacić.

Stawka wynosi 2 złote za każdą godzinę. Obecnie, pierwsze pół godziny jest darmowe, natomiast każda kolejna godzina parkowania kosztuje 3 złote.

Parking jest wspólną własnością powiatu i sieci spożywczej. W ciągu kilku lat przetestowano na nim różne warianty odpłatności. W pewnym momencie, gdy prowadziła go firma zewnętrzna - godzina kosztowała nawet 4 złote, ale paragon za zakupy w markecie opiewający na minimum 10 złotych uprawniał do darmowego parkowania przez 30 minut. Po wybuchu epidemii przez kilka tygodni postój był bezpłatny, co spowodowało jego całkowite zablokowanie.

Starosta Marcin Piwnik twierdzi, że nowa stawka nie jest wysoka, a dzięki temu zwiększy się rotacja na parkingu. Zapewnia, że jeżeli będą zyski z opłat, w całości zostaną przeznaczane na rzecz szpitala powiatowego i doposażenie go w sprzęt.

28.05.2020 Sandomierz. Parking przed starostwem i marketem przy ulicy MickiewiczaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Radny Waldemar Maruszczak, przewodniczący klubu PiS w radzie powiatu uważa, że wprowadzenie nowych opłat za parkowanie to dobre wyjście. Przekonuje go argument dotyczący zbilansowania kosztów prowadzenia parkingu.

- Teraz każdy się spieszy i woli zaparkować, zapłacić, załatwić sprawę i odjechać, a nie tracić czas na szukanie wolnego miejsca - dodał radny.

W Sandomierzu na większości parkingów opłaty uiszcza się w parkomatach. Stawki w zależności od długości postoju wynoszą od 2 do 4 złotych.

Tagi do tego wpisu
Reklama