Nowi dyrektorzy szkół w sierpniu

Data publikacji: 14.07.2020 12:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.06.2020. Kielce. VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

23.06.2020. Kielce. VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na początku sierpnia poznamy nazwiska nowych dyrektorów ośmiu placówek oświatowych w Kielcach. Wśród nich jest m.in. jedno z najlepszych liceów w województwie, czyli VI LO im. Juliusza Słowackiego.

Pierwotnie konkursy miały się odbyć w czerwcu, ale jak tłumaczy Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, plany te zniweczyła epidemia koronawirusa.

- Jeden z członków komisji, która miała oceniać kandydatów został skierowany na kwarantannę i musieliśmy przesunąć procedurę - wyjaśnia Marcin Różycki.

Oprócz „Słowaka” miasto chce znaleźć nowych dyrektorów w Przedszkolach Samorządowych nr 3, nr 8 i nr 19 oraz Szkole Podstawowej nr 15. Na dyrektora czeka też Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 na Barwinku. To nowa placówka, która powstała z połączenia Szkoły Podstawowej nr 32 oraz leżącego tuż obok Przedszkola Samorządowego nr 39. Tam o stanowisko dyrektora w pierwotnym terminie chciało starać się aż 5 kandydatów.

Ostatnią, ósmą placówką, która szuka nowego szefa jest nowe Centrum Kształcenia Zawodowego. W przypadku tej jednostki, na pierwszy termin konkursu nie wpłynęła żadna oferta. Dominik Kraska, obecny dyrektor placówki zapowiada, że nie będzie się starał o to stanowisko.

- Moim zadaniem było wybudowanie centrum, teraz potrzebny jest specjalista od edukacji, który zadba, by dobrze kształcić młodych ludzi - tłumaczy Dominik Kraska.

Marcin Różycki mówi, że potencjalni kandydaci mają jeszcze tydzień na zgłoszenie swoich ofert.

- Natomiast same konkursy odbędą się 4 sierpnia, wtedy zostaną wybrani dyrektorzy przedszkoli oraz 6 sierpnia, kiedy komisja zdecyduje, kto będzie szefem pozostałych placówek - wyjaśnia zastępca prezydenta Kielc.

W przypadku, kiedy w danej placówce nie uda się wyłonić zwycięzcy, prezydent Kielc będzie mógł powołać wybranego przez siebie dyrektora.

Reklama