Nowoczesny tomograf od rządowej agencji dla starachowickiego szpitala

Data publikacji: 19.02.2021 15:07
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2021 Kielce. ŚUW. Konferencja prasowao przekazaniu środków dla szpitala w Starachowicach. Od lewej: wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec i dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Kaleta

19.02.2021 Kielce. ŚUW. Konferencja prasowao przekazaniu środków dla szpitala w Starachowicach. Od lewej: wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec i dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Kaleta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowoczesny tomograf komputerowy trafi do szpitala powiatowego w Starachowicach. Specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 2 mln zł przekaże nieodpłatnie Agencja Rezerw Materiałowych.

Jak informuje wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, to kolejne rządowe wsparcie, trafiające w ostatnim czasie do starachowickiej lecznicy.

- Jeszcze w tym miesiącu, tomograf komputerowy wzbogaci możliwości diagnostyczne starachowickiej placówki, która jest wiodącym ośrodkiem i ma wielkie zasługi na rzecz walki z pandemią koronawirusa w województwie świętokrzyskim - podkreśla wojewoda.

Grzegorz Kaleta dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach podkreśla, że nowy sprzęt będzie mógł zastąpić stare i wysłużone dziesięcioletnie urządzenie.

- Aparat będący obecnie na wyposażeniu naszej jednostki, w ostatnich latach często ulegał awariom. Zabiegaliśmy o taki zakup. Na szczęście dzięki rządowej pomocy otrzymamy tomograf za darmo, dzięki czemu oszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne potrzebne działania - dodaje.

Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, całemu personelowi i kadrze Szpitala Powiatowego w Starachowicach należą się wyrazy uznania, za dotychczasowe działania podejmowane w pandemii koronawirusa.

- Tomograf został przyznany szpitalowi, przez osobistą decyzję premiera Mateusza Morawieckiego. Przypomnę, że dwa tygodnie temu szef rządu wizytował Starachowice, wówczas wspominałem premierowi, że Starachowicom potrzebny jest tego rodzaju sprzęt - dodaje.

Nowy tomograf komputerowy ma zostać dostarczony do starachowickiej lecznicy w ciągu najbliższych kilku dni.

19.02.2021 Kielce. ŚUW. Konferencja prasowa na temat wszczęcia procedury o przyznanie praw miejskich miejscowości Iwaniska. Od lewej: przewodniczący rady Gminy Iwaniska Wiesław Kowalczyk, wójt Iwanisk Marek Staniek, wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec i dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz KaletaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama