Nowy autobus w gminie Kunów

Data publikacji: 12.01.2021 16:13
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.01.2021 Kunów. Przekazanie nowego autobusu dla dzieci niepełnosprawnych

12.01.2021 Kunów. Przekazanie nowego autobusu dla dzieci niepełnosprawnych
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Gmina Kunów wzbogaciła się o nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Zakup wartego 200 tys. zł pojazdu w 70 proc. został sfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Autobus ma 18 miejsc i jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jak informuje burmistrz Kunowa Lech Łodej, samochód będzie służył wszystkim niepełnosprawnym dzieciom z terenu gminy. Jest ich 25.

- Dzięki temu możemy naszym dzieciom zagwarantować bezpieczny transport. Do tej pory mieliśmy zdezelowany 13-letni samochód, więc ta pomoc przyszła w samą porę - mówi włodarz gminy.

12.01.2021 Kunów. Przekazanie nowego autobusu dla dzieci niepełnosprawnych. Na zdjęciu Lech Łodej - burmistrz KunowaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak dodaje dyrektor kieleckiego oddziału PFRON Andrzej Michalski, gminy w tym roku również będą mogły pozyskać pieniądze na likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Jako przykład podaje gminę Kunów, która pozyskała też fundusze na wyremontowanie łazienek w jednej ze szkół. Mówi o kolejnych pomysłach w Kunowie, które są cenne. To m.in. wybudowanie windy w budynku urzędu gminy.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim Barbara Cudzik dodaje, że wśród gmin jest bardzo duże zainteresowanie pozyskiwaniem środków z PFRON. To przede wszystkim chęć zakupu autobusów, ale też montażu wind w budynkach użyteczności publicznej.

Samorządy mogą składać wnioski do końca stycznia tego roku.

Reklama