Nowy dziekan chce rozwinąć sandomierską filię UJK

Data publikacji: 06.09.2020 15:12
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.09.2020. Sandomierz. Na zdjęciu: dr n. med. Piotr Sobolewski - dziekan filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu

06.09.2020. Sandomierz. Na zdjęciu: dr n. med. Piotr Sobolewski - dziekan filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowy dziekan filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu zapowiada podjęcie działań zmierzających do rozwoju uczelni oraz zwiększenia jej roli w środowisku lokalnym. Od kilku dni funkcję dziekana pełni dr n. med. Piotr Sobolewski, ordynator Oddziału Neurologii w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu.

W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że zależy mu na tym, aby studia w Sandomierzu były dwustopniowe z możliwością otrzymania tytułu magistra. Jego zdaniem obecnie prowadzone kierunki są na wysokim poziomie. Są to: filologia angielska, mechatronika, kosmetologia, administracja. Najnowszym kierunkiem jest pedagogika, a kolejnym będzie pielęgniarstwo, dzięki czemu zyskałby sandomierski szpital.

- Jeżeli nie będzie tutaj kształcenia pielęgniarek to niebawem nie będzie ich w naszym szpitalu - stwierdził dziekan.

Na razie trudno określić termin otwarcia kierunku pielęgniarskiego.

Dr Piotr Sobolewski planuje, że filia będzie działała nie tylko pod kątem dydaktycznym, ale i naukowym, do czego będzie zachęcać pracowników. Dziekan zaznaczył, że realizacja tych planów zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy filia UJK w Sandomierzu znajdzie nową, większą siedzibę, ponieważ obecna bardzo ogranicza możliwości. Na ten temat prowadzone są rozmowy z władzami miasta i powiatu.

Dotychczasowym dziekanem filii UJK w Sandomierzu była dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk, której kadencja dobiegła końca.

Tagi do tego wpisu
Reklama