Nowy kompleks uzdrowiskowy w Busku-Zdroju już prawie gotowy

Data publikacji: 15.09.2020 14:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2020 Busko-Zdrój. Budowa kompleksu uzdrowiskowego

15.09.2020 Busko-Zdrój. Budowa kompleksu uzdrowiskowego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W jego skład wchodzi tężnia, pijalnia uzdrowiskowa, oranżeria i fontanna. Obiekty znajdują się w centralnej części nowego parku zdrojowego.

Tężnia wykonana z drewna modrzewiowego w kształcie koła. Jego obwód wynosi przeszło 200 metrów i ponad 8 metrów wysokości - mówi Sylwester Przanowski, kierownik budowy. Dodaje, że zgodnie z harmonogramem codziennie od godziny 7.00 do 18.00 wykonywane są rozruchy technologiczne tężni.

- Wnętrze drewnianej konstrukcji wypełnione jest wiązkami gałązek tarniny pozyskiwanej z Bieszczad, na które od góry spływa solanka. Dzięki temu tworzy się mgiełkę o właściwościach leczniczych. Zaś na wysokości 8 metrów znajduje się taras widokowy i ławeczki - mówi.

Obok tężni równie imponująco prezentuje się nowy Dom Zdrojowy z elewacją szklaną, gdzie znajdzie się pijalnia wód, mała tężnia, oranżeria oraz kawiarnia.

- Tam prace także dobiegają końca. W pawilonie do ułożenia została posadzka oraz drobne roboty wykończeniowe związane z montażem opraw oświetleniowych - dodaje.

W skład kompleksu nowych obiektów uzdrowiskowych wchodzi także podświetlana i grająca fontanna, która jest w trakcie realizacji.

W ramach inwestycji przebudowywane są alejki parkowe, utworzone zostaną ścieżki spacerowe z ławkami do odpoczynku.

Zakończenie inwestycji o wartości ponad 24,5 mln zł zaplanowane jest na 30 listopada. Obiekty te do użytku powinny zostać oddane wiosną przyszłego roku.

Reklama