Nowy radny w powiecie ostrowieckim

Data publikacji: 18.06.2020 15:59
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marcin Jabłoński - nowy radny powiatu ostrowieckiego

Marcin Jabłoński - nowy radny powiatu ostrowieckiego
Fot. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców / Facebook

Marcin Jabłoński zostanie nowym radnym powiatu ostrowieckiego. W okręgu nr 2 zastąpi swojego kolegę - Roberta Minkinę, który nieoczekiwanie zmarł w nocy z 1 na 2 czerwca.

W ostatnich wyborach samorządowych Marcin Jabłoński uzyskał 276 głosów. Jak mówi, decyzja o przyjęciu mandatu nie była prosta, ponieważ wiązała się z przykrą okolicznością.

- Uważam, że jestem to winien moim wyborcom, którzy mi zaufali i półtora roku temu oddali na mnie głos, ale jestem też to winien mojemu zmarłemu przyjacielowi Robertowi – mówi Marcin Jabłoński.

Marcin Jabłoński wraz z Robertem Minkiną działali w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców. W ostatnich wyborach samorządowych startowali z listy Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość. Marcin Jabłoński zapowiada, że będzie radnym niezależnym.

- Na pewno będę trochę osamotniony, bo nie zamierzam wejść do żadnego z klubu - ani PiS, ani KWW Jarosława Górczyńskiego. Będę niezależny – informuje Marcin Jabłoński.

Marcin Jabłoński ma 44 lata, jest przedsiębiorcą. Ma żonę i troje dzieci. Do niedawna pełnił funkcję starszego Cechu Rzemieślników w Ostrowcu. Po raz pierwszy będzie pełnił mandat radnego. Oficjalne zaprzysiężenie Marcina Jabłońskiego na radnego odbędzie się na najbliższej sesji rady powiatu.

Podobne wiadomości
Reklama