Nowy rower dla kieleckich wodniaków

Data publikacji: 30.07.2021 16:44
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.07.2021. Kielce. Nowy rower wodny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Na zdjęciu (po lewej): Andrzej Kosmala - prezes UKS „Zalew Kielce” i Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich

30.07.2021. Kielce. Nowy rower wodny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Na zdjęciu (po lewej): Andrzej Kosmala - prezes UKS „Zalew Kielce” i Henryk Milcarz - prezes Wodociągów Kieleckich
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Kolejny rower wodny trafił do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”. Sprzęt warty 7 tys. zł został ufundowany przez Wodociągi Kieleckie.

Prezes UKS „Zalew Kielce” Andrzej Kosmala mówił, że nowy rower wodny to nowe możliwości dla młodocianych pasjonatów żeglarstwa.

- Bez wsparcia, które otrzymujemy ze strony Wodociągów Kieleckich, trudno byłoby nam prowadzić zajęcia na poziomie, które obecnie osiągnęliśmy. Warto podkreślić, że to nie pierwsza tego typu pomoc. Wcześniej otrzymaliśmy np. kamizelki ratunkowe, które znacząco poprawiły bezpieczeństwo dzieci biorących udział w zajęciach. Nasi utalentowani wychowankowie osiągają sukcesy także na Mistrzostwach Europy. Bez pomocy ze strony Wodociągów Kieleckich nie byłoby to możliwe - mówił prezes UKS.

Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, powiedział, że przekazanie kolejnej sztuki sprzętu pływackiego łączy się z oficjalnym przedłużeniem współpracy między UKS a Wodociągami Kieleckimi.

- Przedłużyliśmy współpracę ze szkółką żeglarską działającą na zalewem kieleckim na kolejny rok. Będziemy dalej podtrzymywać dotychczasowy poziom dofinansowania, czyli 12,5 tys. zł w skali roku - powiedział.

Prezes wodociągów dodaje, że zakup sprzętu dla UKS, to przede wszystkim inwestycja w młodych ludzi, w rozwój ich zainteresowań i pasji. Przy okazji z np. rowerów wodnych korzystają również dorośli, którzy przychodzą z dziećmi nad zalew.

- Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy od przedstawicieli klubu, że jest zapotrzebowanie na taki sprzęt postawiliśmy bez zastanowienia sfinansować to przedsięwzięcie, które jak widać wzbogaca ofertę, a także poszerza możliwości szkoleniowe klubu - mówi Henryk Milcarz.

Nowy sprzęt daje członkom klubu o wiele większą swobodę w trenowaniu lub rekreacyjnym spędzaniu czasu.

- Każdy intensywny trening kończymy na rowerach wodnych. Teraz z dodatkowym sprzętem jeszcze więcej osób będzie mogło wziąć udział we wspólnej zabawie - mówiła Marysia, która trenuje w klubie.

„Zalew Kielce” to klub żeglarski, który uczy dzieci w wieku szkolnym samodzielnego żeglowania, wiosłowania, a także zasad bezpiecznego przebywania na wodzie. Z nowego rowerka wodnego, tak jak i pozostałego sprzętu, mogą też korzystać mieszkańcy Kielc, po uprzednim uzgodnieniu z klubem.

30.07.2021. Kielce. Nowy rower wodny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Reklama