Nowy sprzęt medyczny dla Domu Opieki w Piekoszowie

Data publikacji: 07.04.2021 15:50
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Marcin Marszałek
07.04.2021. Kielce. Przekazanie nowych koncentratorów tlenowych dla Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

07.04.2021. Kielce. Przekazanie nowych koncentratorów tlenowych dla Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

W dniu dzisiejszym wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz przekazał pięć nowych koncentratorów tlenowych dla Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Jak poinformował ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor ośrodka, przenośne koncentratory tlenowe są dużym wsparciem dla szpitalnego oddziału rehabilitacyjnego, który nie posiada tlenu. Obecnie w piekoszowskiej placówce medycznej znajduje się ponad sto osób. Pacjenci są w różnym stanie, a także borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi.

- Obecnie w naszym ośrodku znajduje się 140 osób wymagających specjalistycznych zabiegów i opieki medycznej. Są to osoby, które przybywają na oddziale szpitalnym na rehabilitacji. Są także osoby, które przebywają w ośrodku od wielu lat. Ludzie w podeszłym wieku. Nie brakuje również pacjentów przyjeżdżających do nas po przejściu zakażania koronawirusem. Oni też wymagają szczególnej opieki - mówił ks. Łukasz Zygmunt.

Liczba osób po zakażeniu koronawirusem nie jest stała. Rotacja pacjentów odbywa się na bieżąco. Ci którzy przejdą rekonwalescencję wracają do swoich domów. Jednak w ich miejsce pojawiają się stale nowe osoby.

Jak zaznacza Zbigniew Koniusz władze województwa są ciągłej gotowości, by reagować na aktualne potrzeby placówek medycznych w regionie.

- W dniu dzisiejszym podpisałem kolejne zamówienie do Agencji Rezerw Materiałowych na co najmniej pięć następnych placówek medycznych. Jest to różny sprzęt. W tym respiratory, kardiomonitory oraz defibrylatory. Sprzęt, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, trafia systematycznie do miejsc gdzie pojawiają się jakiekolwiek potrzeby - podkreśla wojewoda.

Ośrodek w Piekoszowie jest rozbudowaną instytucją medyczną. Mieści się w nim Domu Pomocy Społecznej, zakład opiekuńczo-leczniczy, oddział szpitalny i rehabilitacyjny oraz lokal aktywizujący.

07.04.2021. Kielce. Przekazanie nowych koncentratorów tlenowych dla Domu dla Niepełnosprawnych w PiekoszowieFot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Reklama