Nowy wóz wyjedzie w swoją kulturalną trasę

Data publikacji: 09.10.2020 15:02
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2020 Pińczów. Przekazanie nowego samochodu dla instytucji kultury. Na zdjęciu (od lewej): ksiądz Jan Staworzyński, Włodzimierz Badurak - burmistrz Pińczowa, Iwona Senderowska - dyrektor PSCK

09.10.2020 Pińczów. Przekazanie nowego samochodu dla instytucji kultury. Na zdjęciu (od lewej): ksiądz Jan Staworzyński, Włodzimierz Badurak - burmistrz Pińczowa, Iwona Senderowska - dyrektor PSCK
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Po wielu latach starań Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury wreszcie ma nowy i sprawny środek transportu. Pojazd ten będzie służyć bieżącej działalności instytucji m.in. po to, aby transportować sporą ilość sprzętu np. w postaci nagłośnienia na imprezy plenerowe.

Iwona Senderowska dyrektor placówki informuje, że samochód dostawczy, pozwoli na dotarcie do jak największej liczby mieszkańców gminy Pińczów. Liczy, że ułatwi pracę placówki.

- Nowy pojazd marki Ford Transit wraz z przyczepką, został zakupiony w ramach projektu „Mobilna Kultura ”. 65 tys. zł pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 40 tys. zł to dotacja z gminy Pińczów, pozostałe środki własne PSCK to 26 tys. zł - powiedziała dyrektorka placówki.

Włodzimierz Badurak burmistrz Pińczowa, podkreślił, że tegoroczne wsparcie ze środków ministerstwa dla Pińczowa jest bardzo duże. Nowy samochód to kolejny krok, który stworzy bazę niezbędną, aby rozszerzyć działalność kulturalną w świetlicach na terenie całej gminy.

- Dotychczasowy samochód był leciwy i wysłużony. Mam nadzieję, że kultura będzie bardziej mobilna, zwiększy dostęp do kultury zwłaszcza, do mieszkańców na terenach wiejskich, gdzie znajdują się świetlice wiejskie. Myślę, że samochód będzie długo służył - dodaje.

Pojazd został poświęcony przez Jana Staworzyńskiego, księdza z parafii pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Pogratulował za ciągły rozwój instytucji, a przez co krzewienie kultury i historii miasta.

- Bardzo się cieszę, że kultura narodowa, jedna z piękniejszych w Polsce, wyjdzie na zewnątrz, do ludzi, a nie tylko pozostanie w budynku. Ponadto przybliży wspaniałe dziedzictwo Pińczowa -  dodał.

Fabrycznie nowy samochód kosztował łącznie 131 tys. zł.

 

Reklama