NURT z rządowym dofinansowaniem

Data publikacji: 27.05.2020 12:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
22.11.2019 Kielce. Gala finałowa Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Krzysztof Miklaszewski - dyrektor artystyczny NURT-u

22.11.2019 Kielce. Gala finałowa Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Krzysztof Miklaszewski - dyrektor artystyczny NURT-u
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ogólnopolski Niezależny Festiwal Form Dokumentalnych NURT dostał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 10 tysięcy złotych zasili organizację tegorocznej edycji wydarzenia, która ma się odbyć między 23 i 27 listopada.

Jak wyjaśnia Robert Wieczorek z Kieleckiego Centrum Kultury, koordynator festiwalu, co roku NURT zabiega o to dofinansowanie, i co ważne, otrzymuje je.

- Cieszymy się z każdego wsparcia, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy kultura potrzebuje pomocy po zamrożeniu wszelakiej działalności. Będziemy mogli je wykorzystać do tego, by ten festiwal był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy, jeszcze bardziej absorbujący, jeszcze bardziej interesujący dla wszystkich, a my będziemy mogli pokazać nowe rzeczy – wyjaśnia.

Choć trwający właśnie 60. Krakowski Festiwal Filmowy odbywa się on-line, Robert Wieczorek wyraził przekonanie, że jesienią sytuacją związana z pandemią będzie już opanowana i NURT będzie miał tradycyjną formę.

- Mamy nadzieję, że tak jak zawsze spotkamy się z publicznością, ale jesteśmy gotowi na różne scenariusze, także na to, by część festiwalu przeprowadzić online – podkreślił.

Nie zmieni się także czas trwania wydarzenia. - Myślę, że ta formuła, że festiwal trwa od poniedziałku do piątku i w tym roku zostanie w całym swoim pełnym wymiarze. Nie chcemy przerywać NURTU – jego tradycji, ciągłości, bo to jest ważne dla Kielc, dla naszej instytucji, dla festiwalu – powiedział Robert Wieczorek.

W tym roku odbędzie się 26. edycja festiwalu NURT.

Tagi do tego wpisu
Reklama