Obice trafią do marszałka? Rozpoczęły się rozmowy

Data publikacji: 23.02.2021 10:26
Autor: Radosław Podsiadły , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.02.2021. Obice. Tereny inwestycyjne

23.02.2021. Obice. Tereny inwestycyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czy dojdzie do przejęcia terenów inwestycyjnych w Obicach przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego? Na razie nie wiadomo. Dziś na ten temat rozmawiali marszałek województwa Andrzej Bętkowski z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, ale żadna ze stron nie chciała komentować efektu negocjacji.

Oficjalne komunikaty mają opublikować najwcześniej dziś po południu.

Przypomnijmy, marszałek województwa zadeklarował przejęcie działek wykupionych przez miasto pod budowę lotniska w Obicach, a władze Kielc rozważają zainteresowanie takim rozwiązaniem.

Marszałek Andrzej Bętkowski wysłał do prezydenta Kielc Bogdana Wenty pismo, w którym proponuje przejęcie terenów inwestycyjnych w Obicach, w zamian za działki po szpitalu dziecięcym przy ulicy Langiewicza w Kielcach.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego już kilkukrotnie próbował sprzedać działkę przy ulicy Langiewicza. W 2019 roku cena wywoławcza wynosiła prawie 25 mln złotych, ale nie było chętnych.

Również na należących do Kielc gruntach w Obicach nic się nie dzieje, choć pojawił się plan, aby przekształcić je w teren inwestycyjny. Proces jest jednak skomplikowany ze względów formalnych, a miasto nie podejmuje na razie żadnych kroków w tej sprawie.

Reklama