Obiekt nie do poznania. Dziś otwarcie posterunku policji w Osieku

Data publikacji: 25.11.2021 06:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Osiek. Posterunek policji

Osiek. Posterunek policji
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Osieku odbędzie się dzisiaj uroczyste otwarcie reaktywowanego posterunku policji. Jednostki nie było przez dziewięć lat, została zlikwidowana za rządów koalicji PO - PSL.

Siedziba funkcjonariuszy jest w tym samym miejscu co przed laty, z tą różnicą, że obiekt po remoncie jest nie do poznania. Ze starego budynku zostały właściwie tylko ściany i fundamenty. Prace finansowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przy udziale budżetu gminy Osiek. Oprócz części administracyjnej powstały: nowy garaż dla dwóch pojazdów, pomieszczenie magazynowe oraz parking. W jednostce zostanie zatrudnionych pięciu policjantów. Placówka będzie podlegać komendantowi policji w Połańcu.

Gmina starała się o reaktywację posterunku prawie cztery lata. Jak powiedział burmistrz Osieka Rafał Łysiak, placówka jest bardzo potrzebna. Gmina liczy ponad 8 tys. mieszkańców, ma 17 sołectw, a przez jej rozległy teren przebiegają dwie ważne drogi - krajowa nr 79 oraz wojewódzka 765. Dzięki stałej obecności funkcjonariuszy mieszkańcy czuć się będą bezpieczniej - dodał burmistrz.

Koszt remontu i adaptacji budynku wyniósł ponad 1,1 mln zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama