Objazdy spowodują korki? Zaczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania [MAPY]

Data publikacji: 15.10.2021 09:51
Autor: Robert Felczak , Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.10.2021. Kielce. Skrzyżowanie Alei Solidarności, Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicy Domaszowskiej

14.10.2021. Kielce. Skrzyżowanie Alei Solidarności, Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicy Domaszowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W sobotę (16 października) ma się rozpocząć jedna z największych inwestycji drogowych w Kielcach - przebudowa skrzyżowania Alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicą Domaszowską. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają duże utrudnienia.

Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg poinformował, że od soboty zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Na Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z Aleją Solidarności do skrzyżowania z ulicami Wiejską i Górną. Z kolei na ulicy Domaszowskiej ruch jednokierunkowy ma obowiązywać na fragmencie między skrzyżowaniem z ulicą Wiejską i Górną do ulic Poleskiej i Żniwnej.

15.10.2021. Kielce. Ulica DomaszowskaFot. Jakub Snoch / Radio Kielce

Ruch w przeciwnym kierunku będzie poprowadzony ulicami Poleską i Leszczyńską. Ponadto wprowadzony zostanie także zakaz wjazdu z ulicy Domaszowskiej w ulice Górną, Zbożową i Wiejską. Dojazd do ulic Górnej i Zbożowej będzie możliwy poprzez objazd - ulicami Domaszowską, Żniwną i Tylora. Wjazd na ulicę Wiejską będzie odbywał się przez ulicę Leszczyńską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania.

Zmiana tras autobusów MPK

Zarząd Transportu Miejskiego informuje natomiast, że w związku z przebudową Alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicą Domaszowską autobusy MPK linii nr 13, 53, 104 i 114 jadące w kierunku Alei Solidarności do odwołania będą kursowały przez ulice Poleską i Leszczyńską.

Przy ulicach Śląskiej i Wiejskiej będą znajdować się tymczasowe przystanki. W przeciwnym kierunku trasa pozostaje bez zmian. Wyjątkiem jest linia nr 114, której autobusy będą kursować ulicami Domaszowską i Żniwną omijając ulicę Górną.

Prace potrwają minimum do połowy 2022 roku

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego ma powstać wyspa centralna, a ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. W planach jest także wybudowanie dwóch małych rond na skrzyżowaniach ulicy Domaszowskiej - z ulicami Górną i Żniwną.

Remont obejmie także chodniki. Powstaną też nowe ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Łączny koszt inwestycji to 23 mln zł. Prace miały potrwać do końca czerwca przyszłego roku. Nie wiadomo jednak czy termin zostanie dotrzymany, ponieważ inwestycja rozpocznie się z dwumiesięcznym opóźnieniem.

Reklama