Obrażał i bił Tunezyjczyka. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia

Data publikacji: 22.09.2020 10:43
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. policja świętokrzyska

Na trzy miesiące został aresztowany 21-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju, uszkodzenie ciała i znieważenia z powodu przynależności rasowej obywatela narodowości tunezyjskiej.

Jak informuje Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej komendy policji, w połowie września dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na jednej z ulic miasta doszło do pobicia. Pokrzywdzonym miał być 31-letni obywatel narodowości tunezyjskiej. Jak wynikało z relacji mężczyzny, został on zaatakowany przez nieznanego wówczas młodego mężczyznę.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawca w trakcie zdarzenia znieważył 31-letniego mężczyznę, wykrzykując pod jego adresem obraźliwe, rasistowskie słowa. Następnie, w wyniku szarpaniny, jaka wywiązała się pomiędzy mężczyznami, agresor bił i kopał Tunezyjczyka po ciele, powodując u niego obrażenia ciała. Łupem napastnika padły pieniądze w kwocie około 100 zł. Po zajściu rozbójnik uciekł.

W miniony piątek do 21-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj mężczyzna stanął przed sądem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama