Obrazów będzie miał amfiteatr, ale przez pandemię, z opóźnieniem

Data publikacji: 21.10.2020 11:42
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.10.2020 Obrazów. Budowa domu kultury i amfiteatru w Obrazowie

21.10.2020 Obrazów. Budowa domu kultury i amfiteatru w Obrazowie
Fot. Urząd Gminy Obrazów

Epidemia koronawirusa spowolniła budowę nowej siedziby domu kultury w Obrazowie i sąsiedniego amfiteatru. Inwestycja, której zakończenie planowano na koniec sierpnia będzie gotowa dopiero na koniec tego roku.

Wójt Krzysztof Tworek informuje, że pandemia spowodowała dużą rotację wśród pracowników na budowie, a teraz firma stara się nadgonić opóźnienia. Mury już stoją, do wykonania został dach i wykończenie wnętrza budynku.

Wójt podkreśla, że obiekt jest gminie bardzo potrzebny, ponieważ do tej pory nie było domu kultury z prawdziwego zdarzenia, a tę rolę pełni gminna biblioteka. Mieści się ona w budynku starej szkoły, gdzie nie ma pomieszczeń, w których można np. organizować zajęcia i spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W nowym budynku będą pracownie artystyczne m.in.: plastyczna, rękodzielnicza i fotograficzna. Będzie też sala do nauki tańca o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Z kolei amfiteatr ma być wykorzystywany głównie w wakacje na większe imprezy. Wójt chce współpracować z sąsiednimi gminami, które nie mają takiego zaplecza, aby wspólnie organizować i finansować przedsięwzięcia.

Dom kultury i amfiteatr będą w sumie kosztować 1,8 mln zł, z czego 500 tys. zł to dofinansowanie unijne.

Reklama