Obszar zalewu będzie ładniejszy

Data publikacji: 01.07.2021 13:04
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2021. Starachowice, Tereny przy zalewie Pasternik

01.07.2021. Starachowice, Tereny przy zalewie Pasternik
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy zagospodarowaniu północnego brzegu zbiornika Pasternik w Starachowicach.

Obszar pomiędzy ulicami Nadrzeczną i Radomską, w sąsiedztwie torów kolejowych i dworca PKP, obecnie jest zarośnięty i zaniedbany. W ciągu najbliższych dwóch lat ma się zmienić w przestrzeń rekreacyjną. Miasto wybrało wykonawcę prac.

- Całość będzie przystosowana do aktywnego wypoczynku - zapowiada prezydent Marek Materek. - Zaplanowano budowę chodnika i promenady nad wodą, a także dwukierunkowej ścieżki rowerowej. Wokół promenady zamontowane zostaną ławki i leżaki. Do wody będą prowadziły drewniane pomosty - mówi.

01.07.2021. Starachowice, Tereny przy zalewie PasternikFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zostaną tam zamocowane ławki, leżaki, stojaki i wiata rowerowa. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw, a dorośli z siłowni plenerowej. Powstanie także parking z drogą dojazdową. Zasadzone zostanie prawie sto drzew. Prezydent Marek Materek podkreśla, że teraz przy Pasterniku prowadzonych jest kilka zadań rewitalizacyjnych.

- Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na oczyszczenie dna zbiornika. Jedna z firm, które brały udział w postępowaniu, złożyła wniosek do Krajowej Izby Odwoławczej i wciąż nie wyznaczono terminu posiedzenia. To blokuje proces wyłonienia wykonawcy - mówi prezydent Starachowic.

Prace będą kosztowały prawie 4,5 mln zł, potrwają do września 2023 roku.

01.07.2021. Starachowice, Tereny przy zalewie PasternikFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama