Obwodnica Włoszczowy już otwarta [ZDJĘCIA, FILM]

Data publikacji: 22.12.2020 15:22
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.12.2020 Włoszczowa. Otwarcie południowej obwodnicy Włoszczowy

22.12.2020 Włoszczowa. Otwarcie południowej obwodnicy Włoszczowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy mogą już korzystać z nowej obwodnicy Włoszczowy. Droga połączyła wojewódzkie trasy nr 742 i 786. Jej budowa trwała nieco ponad rok.

Powstał 7,5-kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi, biegnący z dala od centrum miasta. Przebudowany został również 2-kilometrowy odcinek ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie. Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski podkreśla, że nasz region niejednokrotnie był wyróżniany za to, jak wydawane są pieniądze na inwestycje drogowe. Dowodem jest również obwodnica Włoszczowy.

- Pieniądze zamieniły się na drogę, która wybudowana została w standardach najwyższej klasy, dlatego użytkowanie będzie sprawiało kierowcom przyjemność i poprawiało bezpieczeństwo. Dzięki tej inwestycji dla mieszkańców Włoszczowy mniej uciążliwy będzie ruch samochodowy, który do tej pory dawał się we znaki - podkreśla marszałek.

Poseł Mariusz Gosek z PiS Solidarnej Polski uważa, że województwo świętokrzyskie pięknieje, rozwija się i bardzo dynamicznie poprawia bezpieczeństwo drogowe.

- Polska pięknieje i region świętokrzyski się rozwija. Jednak nie byłoby tego rozwoju, gdyby nie starania samorządu województwa, we współpracy z powiatem włoszczowskim i gminą Włoszczowa - podkreśla poseł.

Mieszkaniec Włoszczowy - poseł Bartłomiej Dorywalski z PiS zwraca uwagę, że dla wszystkich mieszkańców Włoszczowy, to ważny i bardzo długo wyczekiwany dzień. Aby obwodnica powstała, przez wiele lat pracowało wiele osób, którym dziś należą się podziękowania.

- Wierzę w to, że obwodnica jest perspektywą dalszego rozwoju miasta, dla kierowców szybszego komunikowania się na trasie Kielce - Częstochowa oraz zwiększenia bezpieczeństwa w centrum miasta - mówił parlamentarzysta.

Doradca wojewody świętokrzyskiego Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku zgadza się, że to ważny moment dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

- Takie inwestycje, które poprawiają bezpieczeństwo oraz ułatwiają życie mieszkańcom dla władz samorządowych wszystkich szczebli są bardzo ważne. Dlatego serce rośnie, kiedy jesteśmy świadkami zakończenia ważnej inwestycji i tego, jak rozpoczynają się inwestycje drogowe w innych miejscach - mówił Andrzej Pruś.

Całkowity koszt budowy obwodnicy to 65,6 mln zł, z czego 34,6 mln zł pochodziło z dotacji unijnej, 4 mln zł z budżetu państwa, a wkład własny województwa, to 27 mln zł.

Reklama