Ochotnicy ze Smykowa z nowym wozem w ramach akcji „Bitwa o wozy”

Data publikacji: 25.11.2020 18:47
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
24.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyłogach otrzymali nowy wóz strażacki. Pojazd trafił do gminy Smyków w ramach akcji MSWiA „Bitwa o wozy”. Samochód marki iveco zastąpi wysłużonego stara.

Robert Krakowiak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyłogach podkreśla, że to wyjątkowy dzień, ponieważ po raz pierwszy w historii jednostka będzie miała nowy wóz. Ten, którym dotychczas dysponowała był najstarszy w gminie.

- Bardzo potrzebowaliśmy nowego wozu. Poprzedni pochodzi z 1984 roku i wielokrotnie zawodził podczas akcji - mówi naczelnik.

Nowy samochód strażacki trafił do gminy Smyków w ramach akcji „Bitwa o wozy”. To tu odnotowano najwyższą wśród gmin do 20 tys. mieszkańców frekwencję w wyborach prezydenckich. Ochotniczki z OSP Przyłogi cieszą się z nowego pojazdu i podkreślają, że mieszkańcy mobilizowali się nawzajem, żeby frekwencja była jak najwyższa.

- Głównie mobilizowaliśmy się przez Internet, komunikatory, dzwoniliśmy do siebie nawzajem, żeby nikt nie zapomniał o głosowaniu i żeby uzyskać efekt w postaci nowego wozu - mówi Anna Kołodziejczyk z OSP Przyłogi.

W gminie Smyków znajdują się cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Na nowy pojazd w „Bitwie o wozy” gmina otrzymała promesę w wysokości 800 tys. zł.

Reklama