Od dziś nowy wiadukt przejezdny dla kierowców

Data publikacji: 21.09.2020 17:49 / Data aktualizacji: 22.09.2020 06:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ukończonego wiaduktu przed otwarciem

Zdjęcie ukończonego wiaduktu przed otwarciem
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od dziś kierowcy mogą pojechać już przedłużeniem ulicy Olszewskiego w Kielcach. Miejski Zarząd Dróg otrzymał dzisiaj pozwolenie na jej użytkowanie.

W poniedziałek Jarosław Skrzydło, rzecznik instytucji informował, że przejazd dla samochodów miał zostać otwarty od godziny 6 rano.

- To ulica, która przebiega w zupełnie nowym śladzie, czyli ulica Olszewskiego została przedłużona w kierunku północnym. Na jej końcu powstało rondo. W ramach inwestycji wybudowano również łącznik w kierunku wschodnim, w stronę skrzyżowania ulicy Zagnańskiej z ulicą Witosa - wyjaśnia rzecznik MZD.

- W sumie do użytku oddany został prawie jeden kilometr nowej drogi - dodał Jarosław Skrzydło.

- W ramach inwestycji w Kielcach powstał drugi co do wielkości obiekt inżynierski, czyli wiadukt o długości prawie 190 metrów. Cała długość nowej drogi, to około jednego kilometra. Jest to droga jednojezdniowa z obustronnymi chodnikami i z drogami dla rowerów - dodał Jarosław Skrzydło.

Budowa przedłużenia ulicy Olszewskiego rozpoczęła się 25 września 2018 roku. Inwestycja kosztowała 39 mln zł, z czego 85 procent pokryła Unia Europejska z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Reklama