Od jutra będzie można wypożyczyć książki

Data publikacji: 25.11.2020 14:37
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach chcą udostępniać swoje zbiory. Jednak będzie się to odbywało na nieco innych zasadach niż do tej pory.

Zamówienie będzie można złożyć online lub telefonicznie, a odbiór książek będzie odbywał się na wolnym powietrzu. Przed każdą filią zostanie ustawione specjalne stoisko, z którego będzie można odebrać zamówienie pozycje. Będzie odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Wypożyczenia realizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 (z wyłączeniem filii nr 6, która udostępniać będzie zbiory w godz. od 11.00 do 17.00) na świeżym powietrzu.

- Czytelnicy muszą nam podać numer karty lub imię i nazwisko. Po skompletowaniu zamówienia, książki będą rejestrowane na koncie czytelnika, później my będziemy je pakować w ekotorby i wystawiać do specjalnego punktu odbioru przed biblioteką - mówi Ewelina Iwan, kierownik 10. filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów możliwe jest udostępnianie zbiorów w formie bezkontaktowej na wolnym powietrzu, z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Oddane książki przez czytelników będą trafiały na czterodniową kwarantannę.
Obsługa czytelników będzie realizowana w odstępach czasowych wynoszących 10 minut.
Czytelnicy mogą zamawiać wybrane materiały biblioteczne poprzez stronę internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej, drogą mailową lub telefonicznie.

Reklama