Od jutra modernizacja drogi krajowej nr 77 na odcinku Milczany - Sandomierz

Data publikacji: 07.10.2020 16:13
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jutro planowane jest rozpoczęcie remontu ponad 2-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 77 Milczany - Sandomierz, a to oznacza, że podczas robót obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Jak informuje nas Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, podobna organizacja ruchu wprowadzona została także na drodze krajowej nr 9 w Kurowie, gdzie dzisiaj rozpoczęły się roboty remontowe.

- Wymiana nawierzchni na odcinku Milczany - Sandomierz to kolejne zadanie realizowane dla poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 77 Lipnik - Sandomierz - Stalowa Wola - Przemyśl. W 2017 roku kompleksowo wyremontowany został odcinek Lipnik - Milczany o długości blisko 14 km, rok później powstało rondo w Lipniku na skrzyżowaniu dróg krajowych 77 i 9 i chodzik w Kleczanowie wzdłuż drogi krajowej 77 o długości 2,5 km. Dzięki wymienionym i rozpoczynającym się jutro kolejnym robotom kierowcy zyskają wyremontowany ciąg drogowy o długości 16 km - wyjaśnia Małgorzata Pawelec- Buras. 

Roboty na drodze krajowej 77 między Milczanami a Sandomierzem zostały podzielone na etapy i będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu jezdni kolejno na 500-metrowych odcinkach, na których podczas frezowania starej i układania nowej nawierzchni wprowadzany będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Roboty postępować będą od Milczan w kierunku Sandomierza. Koszt remontu to około 3,1 mln złotych.  

Przypominamy, że podobna organizacja ruchu została wprowadzona w Kurowie na drodze krajowej nr 9 Radom - Ostrowiec Świętokrzyski - Opatów - Rzeszów, gdzie dzisiaj rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni na odcinku o długości 800 metrów. 

Reklama