Od marca terytorialsi zaczną szkolić uczniów

Data publikacji: 16.02.2021 14:33
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚBOT
16.02.2021 Kielce. Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy ŚBOT, a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach  i w Końskich. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Ciupiński - dyrektor Niepublicznego Technikum Zawodowego w Kielcach, Kinga Ostrowska - dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich   i  pułkownik Grzegorz Motak - dowódca Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

16.02.2021 Kielce. Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy ŚBOT, a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Ciupiński - dyrektor Niepublicznego Technikum Zawodowego w Kielcach, Kinga Ostrowska - dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich i pułkownik Grzegorz Motak - dowódca Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Fot. ŚBOT

Świętokrzyscy terytorialsi podpisali porozumienie ze szkołami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i w Końskich. Powstały tam oddziały przygotowania wojskowego.

16 lutego 2021 roku w siedzibie 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy brygadą a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Sygnatariuszem porozumienia ze strony 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest dowódca pułkownik Grzegorz Motak. Ze strony Zakładu Doskonalenia Zawodowego dokument o współpracy podpisał dyrektor Niepublicznego Technikum Zawodowego w Kielcach Zbigniew Ciupiński oraz dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich Kinga Ostrowska. W klasach objętych porozumieniem uczy się obecnie 54 uczniów.

- Wspólne zajęcia określone w porozumieniu będą wykonywane z należytą starannością, wiedzą i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w tym epidemicznego. Braterstwo, gotowość pomocy innym, dyscyplina to tylko niektóre z cech wspólnych dla uczniów oddziałów przygotowania wojskowego i żołnierzy. U podwalin podpisanego porozumienia leży wychowanie człowieka w poczuciu odpowiedzialności za Ojczyznę oraz przywiązania do wartości patriotycznych - powiedział dowódca 10. ŚBOT pułkownik Grzegorz Motak.

16.02.2021 Kielce. Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy ŚBOT, a Niepublicznym Technikum Zawodowym w Kielcach i w Końskich. Na zdjęciu (od lewej): Kinga Ostrowska - dyrektor Niepublicznego Technikum w Końskich i pułkownik Grzegorz Motak - dowódca Świętokrzyskiej Brygady Obrony TerytorialnejFot. ŚBOT

- Celem współpracy będzie wzmocnienie motywacji młodych ludzi do podjęcia drogi życiowej związanej z wojskiem - powiedział po podpisaniu porozumienia dyrektor Zbigniew Ciupiński.

Realizowane wspólnie działania pozwolą przygotować uczniów do podjęcia służby wojskowej poprzez praktyczne szkolenia mające prowadzić do opanowania wiedzy i praktycznych umiejętności wojskowych. Tematyka i terminy zajęć zostały zawarte w planie zajęć praktycznych podpisanego porozumienia.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w marcu. Instruktorzy z 10. ŚBOT będą szkolić uczniów z takich między innymi tematów jak: musztra indywidualna i zespołowa, przygotowanie żołnierza do działań na polu walki oraz techniki pokonywania terenu. Zajęcia  będą prowadzone na terenie jednostki na Bukówce lub na innych obiektach dostosowanych do formy i tematyki zajęć.

Reklama