Od niedzieli w regionie zaczynają się szczepienia przeciw COVID-19

Data publikacji: 23.12.2020 15:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Korona Kielce

W niedzielę, 27 grudnia dwa świętokrzyskie szpitale rozpoczną szczepienie personelu przeciwko COVID-19.

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że będą to: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Szpital Powiatowy w Starachowicach.

- Od niedzieli w całej Polsce szczepienia rozpocznie 72 szpitali. W pierwszej kolejności szczepieniami objęta zostanie tzw. grupa zero, czyli personel medyczny zatrudniony w tych lecznicach - dodała Beata Szczepanek.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że w sumie lecznica zaszczepi ponad 2 tys. osób, w tym ponad tysiąc osób z personelu zatrudnionego w tej placówce.

- Zgłosiło się do nas wiele indywidualnych praktyk lekarskich, przychodni i aptek. Szacujemy, że jeżeli chodzi o zewnętrzne podmioty będziemy mieli do zaszczepienia około tysiąca osób. Natomiast cały czas napływają do nas e-maile i pytania od kolejnych podmiotów. Będzie to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza że każda osoba będzie musiała otrzymać dwie dawki szczepionki - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Pierwszy pacjent w Polsce ma być zaszczepiony w warszawskim szpitalu MSWiA.
Natomiast zapisy dla osób spoza priorytetowych grup rozpoczną się 15. stycznia. Zapisać się będzie można poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia.

Reklama