Od października w Ostrowcu rusza DDOM

Data publikacji: 13.09.2020 12:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2020 Ostrowiec Św. Podpisanie umowy na dofinansowanie Dziennego Domu  Opieki Medycznej. Na zdjęciu ks. Paweł Anioł - dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II

28.07.2020 Ostrowiec Św. Podpisanie umowy na dofinansowanie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Na zdjęciu ks. Paweł Anioł - dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pierwszy w powiecie ostrowieckim Dzienny Dom Opieki Medycznej w październiku rozpocznie działalność. Jak informowaliśmy, na jego prowadzenie Akcja Katolicka przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stowarzyszenie na rzecz wspierania Hospicjum im. Jana Pawła II otrzymali unijne dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln złotych.

Jak informuje ks. Paweł Anioł, dyrektor ostrowieckiego hospicjum, zarówno mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, jak i sąsiednich powiatów mogą zgłaszać chęć skorzystania z powstającego Dziennego Domu Opieki Medycznej. 

- Karty informacyjne można pobrać w rejestracji Domu Ulgi w Cierpieniu, od poniedziałku do piątku, od godz. 7 do 18. Ta forma pomocy jest dedykowana osobom powyżej 65 roku życia, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przebywały w szpitalu i potrzebują pomocy w poprawie sprawności - mówi ks. Paweł Anioł.

Dzienny Dom Opieki Medycznej, to nie tylko rehabilitacja, ale także m.in. porady psychologa, pielęgniarek, czy farmaceutów. Osoby po udarach będą mogły skorzystać z pomocy logopedy. Pacjentom zapewniony zostanie dojazd i wyżywienie.

W tej chwili trwają ostatnie prace związane z przystosowaniem budynku na potrzeby pacjentów.

- Trzy czwarte pomieszczeń jest już gotowe. Czekamy teraz na windę. To koszt około 100 tys. złotych. Poprzednia dawno się popsuła, a koszty jej naprawy przewyższają cenę nowej - wyjaśnia ks. Paweł Anioł.

Turnus w Dziennym Domu Opieki Medycznej będzie trwał 3 miesiące.

Podobne wiadomości
Reklama