Od soboty zmiany w kursowaniu autobusów MPK

Data publikacji: 14.08.2020 10:12
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmieniają się trasy i rozkłady jazdy kilku linii autobusów miejskich w Kielcach.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że dzisiaj (piątek, 14 sierpnia) po godzinie 14 otwarty ma zostać przejazd przez ulicę Zagnańską na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do ulicy Peryferyjnej, gdzie wybudowano rondo.

- W związku z tym w godzinach popołudniowych przywrócimy kursowanie autobusów linii nr 4 i 23 na pierwotną trasę, a więc nie będą już jeździły objazdem przez ulicę Peryferyjną - informuje ZTM.

Jutro natomiast (sobota, 15 sierpnia) zmienią się trasy i rozkłady jazdy kilku linii autobusów miejskich w Kielcach. Linią T dojedziemy pod szpital w Czerwonej Górze.

Z kolei dwa kursy autobusów linii nr 19, odjeżdżające z ulicy Zagórskiej w Kielcach o godzinie 5.25 i 17.09, nie będą od soboty dojeżdżały do ulicy Chorzowskiej. Zostaną przekierowane do miejscowości Zawada. Jednocześnie nie będą realizowane kursy z ulicy Chorzowskiej do Kielc o godz. 6.20 i 17.48.

Ponadto od soboty przywrócone zostanie kursowanie autobusów linii nr 114.

Warto również wiedzieć, że jutro (sobota, 15 sierpnia) autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według niedzielnych rozkładów jazdy, a więc rzadziej niż w soboty.

Reklama