Od sześciu lat aktywizują seniorów

Data publikacji: 13.10.2020 16:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.10.2020 Kielce. PŚk. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

13.10.2020 Kielce. PŚk. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku "Ponad czasem"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad czasem” zainaugurował szósty rok akademicki. Uczelnia od 2014 roku aktywizuje seniorów oferując im szereg zajęć i warsztatów. Na ten najbliższy przygotowała m.in. lektorat z języka angielskiego, warsztaty komputerowe, taneczne, filmoznawstwa, a także zajęcia z historii muzyki, historii sztuki, malarstwa, fotografii, ogrodnictwa i literatury.

Prowadzone też będą zajęcia z gry w bryżdża, jak również gimnastyka w basenie, nordic walking i joga - wylicza Janina Łucak, prezes uniwersytetu.

- W bieżącym roku mamy mniej studentów niż w ubiegłym, kiedy to na zajęcia uczęszczało 550 osób. W tym roku akademickim jest to 314 żaków, ale chętni cały czas się mogą zapisywać - dodała Janina Łucak.

Od początku powstania Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem” jego studentką jest pani Ewa.

- Nie czuję się seniorką, ale przez całe życie zawodowe byłam bardzo aktywna. Dlatego teraz, będąc już na emeryturze, też nie zamierzam się nudzić. Będę na pewno korzystała z zajęć kulturalnych, literackich i z równych wykładów. Chętnie będę tu przychodzić - dodała pani Ewa. 

Osoby, które chciałyby zapisać się na Uniwersytet III Wieku „Ponad czasem” mogą to zrobić w czwartki od 12.00 do 15.00 w biurze uczelni, które znajduje się w internacie Zespołu Szkół Elektrycznych przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. 

Reklama