Odbudowa mostu coraz bliżej

Data publikacji: 24.05.2021 18:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2021 Podborek w gminie Rytwiany. Przekazanie czeku na odbudowę mostu. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Bąk - przewodniczący komisji infrastruktury w Radzie Powiatu Staszowskiego, Józef Żółciak - starosta staszowski,  Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Grzegorz  Forkasiewicz -  wójt gminy Rytwiany

24.05.2021 Podborek w gminie Rytwiany. Przekazanie czeku na odbudowę mostu. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Bąk - przewodniczący komisji infrastruktury w Radzie Powiatu Staszowskiego, Józef Żółciak - starosta staszowski, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Grzegorz Forkasiewicz - wójt gminy Rytwiany
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W tym roku zostanie odbudowany most na drodze powiatowej w miejscowości Podborek, w gminie Rytwiany. Przeprawa jest nieczynna od maja 2019 roku, kiedy to nawalne deszcze uszkodziły obiekt. Mieszkańcy od tamtej pory muszą korzystać z objazdów.

Dzisiaj symboliczny czek na sfinansowanie odbudowy mostu wręczyła staroście staszowskiemu Józefowi Żółciakowi wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka. Powiedziała, że rząd wspiera samorządy, również w przypadkach skutków żywiołów, a dotyczy to właśnie mostu w Podborku.

- To bardzo ważna inwestycja i duży gest w stosunku do powiatu. Drogi są bardzo istotne, dlatego rząd przeznacza pieniądze na remonty i przebudowę dróg lokalnych, z których najczęściej korzystają mieszkańcy, jadąc do pracy, do szkół, do placówek służby zdrowia. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że wsłuchał się także w mój apel jak ważna i konieczna jest inwestycja w Podborku - dodała wiceminister.

24.05.2021 Podborek w gminie Rytwiany. Zerwany mostFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Starosta staszowski Józef Żółciak wyraził wdzięczność za pomoc finansową. Podkreślił, że most jest niezbędny dla mieszkańców gminy Oleśnica oraz Rytwiany. Bez niego komunikacja jest zakłócona, mieszkańcy wykazali się bardzo dużą cierpliwością jeżdżąc objazdami. Procedura przetargowa dobiega końca. 

Wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz przyznał, że most odgrywa ważną rolę w siatce połączeń drogowych dla mieszkańców. Wielu kierowców korzystało z niego chcąc dojechać do drogi krajowej nr 79 w stronę Krakowa.

24.05.2021 Podborek w gminie Rytwiany. Zerwany mostFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama