Oddział ginekologiczny w szpitalu przy ulicy Prostej wznowił pracę

Data publikacji: 14.09.2020 10:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach wznowiło przyjęcia na oddział ginekologiczny. Jak informowaliśmy, szpital wstrzymał przyjęcia pacjentek 2 września.

Wówczas zarażenie koronawirusem badania potwierdziły u 10 osób. Ponieważ jest to niemal połowa zatrudnionego tam personelu medycznego, dyrektor zdecydował o zamknięciu oddziału, jak również poradni endokrynologiczno-ginekologicznej i ginekologicznej. Poradnie wznowiły pracę już następnego dnia, natomiast  oddział cały czas nie przyjmował pacjentek, ponieważ personel w dalszym ciągu przebywał na kwarantannie.

Natomiast, jak poinformował Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Marki i Noworodka, personel powrócił już do pracy, w związku z tym również oddział wznowił przyjęcia pacjentek i wykonywanie zabiegów.

- W ostatnich dniach nie wydarzyło się nic niepokojącego, w związku z tym zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś wznowiliśmy wykonywanie zabiegów, jak i przyjęcia pacjentek - dodał Rafał Szpak. 

Natomiast w Świętokrzyskim Centrum Marki i Noworodka w Kielcach z powodu sytuacji epidemicznej w dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin.

Reklama